Ungdoms mountainbike
Youth Mountain Bike er designet til eventyr, med en forstærket ramme, brede og gribende dæk til overlegen trækkraft på tværs af forskelligt terræn og et forgaffelaffjedringssystem til jævne ture. Det giver en helkropsmotion, der forbedrer både fysisk og psykisk velvære. Denne cykel tilbyder alsidighed til off-road udforskning og bypendling, med en forpligtelse til kvalitet og eftersalgsservice, hvilket sikrer en favorabel pris og direkte adgang til ydeevne.
Produkt introduktion
| Gaffel materiale | Stål |
| Gear | Enkelt hastighed |
| Hjulstørrelse | 18" 20" 22" |
| Rammemateriale | Stål |
| Bremsesystem | Skivebremse |
| Andre egenskaber | |
| Fælgemateriale | Aluminiumslegering |
| Træningshjul | INGEN |
| Rammetype | Hård ramme (ikke-bagdæmper) |
| Oprindelsessted | Hebei, Kina |
| Mærkenavn | DAODEBAO |
| Modelnummer | XAM-MBTLT |
| Gaffelophæng | INGEN |
| Bruttovægt | 13,8 kg |
| Nettovægt | 12,3 kg |
| Pedal type | Almindelig pedal |
| Længde (m) | 1.2 |
| Belastningskapacitet | 120 kg |
| Produktnavn | Børne mountainbike cykel/børn MTB cykler |
| Farve | Hvid, lyserød, rød, grøn, blå, lilla, orange og så videre |
| Stil | Populær |
| Alder | 3-13 År Børn |
| Størrelse | 18" 20" 22" børne mountainbike / børn MTB cykel cykel |
| Dæk | Luftdæk, gummislange, 2,35, A/V |
| Sadel | Komfortabel |
| Ramme | Stål materiale |
| pris | fabriks direkte pris |
| karton | eksport standard 5-lags |
| Pakning og levering | |
| Emballage detaljer | børne mountainbike pakke: 1 stk/CTN (85% SKD / 45% SKD / CKD / eller som kundeanmodning). Billige OEM Custom Kids MTB Mountain Bike Biciletas til børn/Bicicleta de montaa Mtb/Børn MTB 20 Pollici 21 Velocit |
| Forsyningsevne | 10000 styk/stykker om måneden |


[Sikker dobbeltbremser og lukket kæde]: Udover en håndbremse er denne børnecykel designet med en kørebremse, som er velegnet til små børn, der ikke har kraft nok til at styre bremsen med hånden. I mellemtiden kan den medfølgende kædeskærm beskytte børn mod at komme til skade og give et sikrere miljø for pedalerne.


[Besværet montering]: Med 95 % færdigmonteret, tager vores cykel til børn dig kun flere trin at sammensætte. Hvad mere er, er detaljeret instruktion inkluderet i for mere effektiv montering. Efter at have justeret sædet og styret til en behagelig højde, er børnene klar til at ride for at nyde udendørsaktiviteter.


[Størrelse anbefalet]: 14" cykel er velegnet til drenge og piger i alderen 3 til 5 år; 16" til 4 til 7 år gamle; 18" for 4 til 8 årig. Bemærk: Mål børns INSEAM og sammenlign med SADELHØJDE for at kontrollere, om rytteren kan røre jorden.
Populære tags: ungdoms mountainbike, Kina ungdoms mountainbike producenter, leverandører, fabrik
Et par af: Bedste begynder mountainbike
Næste: Bedste Mtb-cykler
Send forespørgsel
Du kan også lide



