Mountainbikes til børn
Mountainbikes til børn har stel og gafler af aluminiumslegering, 21-hastighedsgear og skivebremser. Designet til unge eventyrere, de understøtter op til 150 kg, med størrelserne 18", 20", 22", og dæk 26*2.125 til varieret terræn. Disse cykler tilbyder en fuld stødsikker ramme og en komfortabel sadel og kombinerer ydeevne med holdbarhed, direkte fra producent til kvalitetssikring.
Produkt introduktion
| Rammemateriale | Aluminiumslegering |
| Gaffel materiale | Aluminiumslegering |
| Gaffelophæng | Ja |
| Bremsesystem | Skivebremse |
| Hjulstørrelse | 18"20"22" |
| Gear | 21 hastighed |
| Andre egenskaber | |
| Fælgemateriale | Aluminiumslegering |
| Dækbredde | 26*2.125 |
| Oprindelsessted | Hebei, Kina |
| Modelnummer | XAM-MBTLS |
| Mærkenavn | DAODEBAO |
| Rammetype | Fuld stødsikker ramme |
| Pedal type | Perlepedal |
| Belastningskapacitet | 150 kg |
| Længde (m) | 1.8 |
| Nettovægt | 15 |
| Bruttovægt | 18"20"22" |
| Produktnavn | mountainbike |
| Ramme | Aluminiumslegering 6061 |
| Bremse | Skivebremse |
| Dæk | 26*79,5 KENDA |
| Bagskifter | SHIMANO 21 Hastighed |
| Logo | Tilpasset logo Accepter |
| Farve | Sort |
| Gaffel | Ophængsgaffel |
| Sadel | Komfortabel sadel |
| Hastighed | 21/24/27/30-hastighed |
| Pakning og levering | |
| Emballage detaljer | 85% SKD eksport standardpakke OEM billig cykel kina mountainbike 21speed Cycle fuld affjedret mountainbike 26 27.5 29" tommer mtb bicicletas til voksne |
| Havn | Tianjin havn |
| Forsyningsevne | 10000 styk/stykker om måneden |


【Sikkert design】 Vores børnecykel er udstyret med håndbremser og for- og kørebremse. De børnespecifikke bremsegreb med kort afstand, lette at stoppe cyklen. Det giver dine børn mere kontrol over cyklen. Og denne børnecykler har en baghjulsbremse til hurtig og sikker standsning af cyklen. Det bagerste coaster-bremsedesign på børnecyklen giver ikke kun mulighed for hurtig reaktion, men reducerer også effektivt bremselængden, hvilket giver børn en mere stabil og sikker køreoplevelse.


【Holdbart materiale】 Denne børnecykel er holdbar og stærk til langtidsbrug. Komfortabelt blødt sæde og håndtag giver børn en behagelig køreoplevelse. Og de brede gummipneumatiske dæk er velegnede til forskellige terræner.

Populære tags: børne mountainbikes, Kina børn mountainbikes producenter, leverandører, fabrik
Et par af: Student børnecykel
Næste: Specialiseret cykel til børn
Send forespørgsel
Du kan også lide




